Nekla - turystyka.nekla.eu

Tło strony.PNG 467c214a855516508edef00613506f9a
image-2.jpg d21409b21ca2b041e2a2f5dfc7b92edf
 
WIELKIE SERCE NEKLI DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
2019-01-16 Marta Owczarzak
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
artykuł archiwalny

W niedzielę, 13 stycznia, na całym świecie rozegrany został 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze, zebrane w trakcie wydarzenia, zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. DLA DZIECI MAŁYCH I BEZ FOCHA zagrał też sztab w Nekli. Był to już XVII finał WOŚP w naszej gminie.

Do przeprowadzenia zbiórki pieniężnej zgłosiło się 45 wolontariuszy, którzy kwestowali na ulicach od wczesnych godzin rannych. Wiele osób było też zaangażowanych w pomoc podczas imprezy.

Program artystyczny 27. nekielskiego finału rozpoczął się o godz. 15:00 w hali widowiskowo-sportowej w Nekli. Jako pierwsi swoje muzyczne, taneczne i recytatorskie talenty zaprezentowali najmłodsi mieszkańcy naszej gminy – dzieci z przedszkola „Akademia Talentów”, „Mali Einsteini” oraz „Miś Uszatek”. Następnie cha-chę, taniec nowoczesny i walca wiedeńskiego przedstawili uczniowie Zespołu Szkół w Targowej Górce. Nie zabrakło przedstawicieli Zespołu Szkół w Zasutowie. Młodsi uczniowie zaśpiewali piosenkę „Biały walczyk”, a starsi wykonali koncert autorskiej muzyki hip-hopowej. Po małej licytacji z bogatym programem wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Nekli.

Po przedszkolach i szkołach przyszedł czas na grupy i zespoły, działające przy Nekielskim Ośrodku Kultury. Tancerki MM Dance Studio zaprezentowały układ choreograficzny na bazie tańca nowoczesnego, klasycznego, jazzowego i hip-hopu. Nie zabrakło współczesnych utworów muzycznych, zaśpiewanych przez członków zespołu wokalnego NOK BAND. Podobnie jak w poprzednich latach część artystyczną zakończył koncert „Orkiestra dla Orkiestry” Orkiestry Dętej Nekielskiego Ośrodka Kultury, pod przewodnictwem kapelmistrza Wojciecha Olejnika. Muzykom towarzyszyła grupa choreograficzna, przygotowana do występu przez choreograf Ewelinę Grzybowską.

W trakcie finału przeprowadzono dwie licytacje, na których łącznie znalazło się ponad 80 przedmiotów, m.in.: gadżety i koszulki z logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, papugi, vouchery do lokalnych hoteli, restauracji, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, maskotki i wiele innych. Do najwyżej licytowanych można zaliczyć: piłkę z autografami zawodników Lecha Poznań, która została zlicytowana za 650 zł oraz strażacką maskotkę (600 zł). Jak co roku ogromnym zainteresowaniem cieszyły się gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które łącznie zasiliły kasę WOŚP o 7 tysięcy złotych. Całościowo kwota z przeprowadzonych licytacji wyniosła 13 570,00 zł.

Podczas trwania imprezy uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji, przygotowanych przez lokalne kluby i stowarzyszenia czy zaprzyjaźnionych przedsiębiorców. Przepyszny tort z logo tegorocznego finału  przygotowała Cukiernia Domino Krzysztofa Hulewicza (179,80 zł), gorący żurek tradycyjnie Bar Targowa Górka Tomasza Lipowczyka (420,73 zł). Nekielskie Towarzystwo Amazonki zebrało 860,84 zł, a Stowarzyszenie Hodowców Papug i Ptaków Egzotycznych KAKADU 291,20 zł. W  WOŚP-owej puszce Uniwersytetu III Wieku znalazła się kwota 973,57 zł, a Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Koła w Nekli 236,97 zł. Klub Miłośników Syren i Warszaw przekazał na rzecz Orkiestry 300,00 zł, a Klub MKS Nekla 283,49 zł.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka Słodki Kącik, gdzie na uczestników finału czekała gorąca kawa z ekspresu, domowe wypieki i WOŚP-owe lizaki. Obsługującym stoisko harcerzom z ZHP WATRA, uczniom ZS Nekla i pracownikom urzędu udało się zebrać 1444,70 zł. W puszcze stoiska gminnego z gadżetami promocyjnymi gminy znalazło się 395,26 zł, przy zjeżdżalni Bajdocji 624,32 zł, a przy mechanicznym byku 352,42 zł. Z całodziennego kwestowania wolontariuszy na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiło 24 252,19 zł. W tym roku największą kwotę zebrała Joanna Szałek – w jej puszcze znalazło się 1696,61 zł.

Całkowita suma zebrana podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nekli to 44 185,49 zł. Pobiliśmy kolejny rekord! DZIĘKUJEMY ZA WASZE WIELKIE SERCA I OGROMNE WSPARCIE!

 

Nekielski Sztab XXVII Finału WOŚP

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię